Elektřina je drahá

.

Stalo se Vám už někdy, že jste se po vyúčtování elektřiny zděsili? Nechápali jste, jak je možné, že je ta částka tak vysoká? Pokud ano, tak jste na správném místě. V tomto článku se dočtete pár rad, jak se dá spotřeba elektrické energie zredukovat a Vám to ve finále může ušetřit i pár tisíc.
 část elektrárny
Nebojte se změny
V první řadě je nutné si zjistit, jestli není možné brát elektřinu levněji od jiného poskytovatele. Zasedněte tedy k počítači, vlezte na internet a porovnejte ceny.
 
Úsporné žárovky
V poslední době se o nich stále více mluví. Pokud jste se jim doposud vyhýbali, tak je vhodná doba zvážit jejich koupi. Svícení v domácnosti tvoří přibližně 20 % celkové spotřeby a díky těmto žárovkám je možné ji zredukovat až na čtvrtinu. Mezi jejich další výhody patří vyšší trvanlivost a navíc jdou skoro celé recyklovat.
 svítící lampy
Odmrazujte
Peníze můžete ušetřit i pravidelnou péčí o chladničku a mrazničku. Věděli jste, že pokud se uvnitř nachází námraza větší než 5 mm, tak je jejich spotřeba energie mnohem vyšší? Dále je také důležité zkontrolovat těsnění dvířek, aby chlad neunikal ven a samozřejmě ji otevírejte co nejméně.
Pokud máte doma starší spotřebič, tak je vhodné začít uvažovat nad koupí novějšího modelu nejlépe energetické třídy A +++. Nový spotřebič vybírejte opravdu pečlivě a věřte, že do budoucna se to vyplatí.
 
Pohotovostní režim
Důležité je uvědomit si, že pohotovostní režim u spotřebiče není to stejné jako úplné vypnutí. Pokud je televize nebo počítač pouze v pohotovostním režimu či režimu spánku, tak stále spotřebovávají elektrickou energii. Z tohoto důvodu by se měli vždy vypínat síťovým vypínačem, nejlépe úplně vypojit ze zásuvky.
 sušení na slunci
Perte a sušte s rozvahou
Co se týče praní, tak si dávejte pozor na dodržení kapacity pračky. Jestliže ji budete zapínat jen poloplnou, tak se tím zbytečně zvýší její provozně energetická náročnost. V současnosti má však většina praček možnost nastavit program na poloviční dávku praní a tudíž můžete zvesela prát i menší dávky a nepřijít tak o finance.
Další kapitolou je sušení prádla. Zvažte, zda je opravdu nutné sušit prádlo v sušičce, jestliže máte možnost jej usušit i jinak. Pokud to počasí umožňuje, tak je nejlepší prádlo usušit venku na vzduchu nebo pokud je zima a topíte, tak je fajn využít tepla z radiátorů.

Elektřina je drahá
4.7 (93.33%)3
.