Na Sardinii si přijdou na své surfaři i nadšenci do historie

Tato nádherná místa byla turisty objevena teprve před sto lety a dnes tu tráví dovolenou převážně hollywoodské hvězdy. Právě zde české cestovní kanceláře nabízejí ty nejluxusnější hotely v Itálii.

Park Capo Carbonara na jihovýchodě ostrova, nadchne milovníky podmořského života a přírody. Není nic lepšího než se potápět, nebo se vydat na procházku. Park Asinara na severozápadě ostrova vás vyzve k windsurfingu.
surfování na moři

Ale , protože na milovníky historie čeká návštěva města Nora.

Město bylo založeno Féničany v 9. -8. století před naším letopočtem. Od roku 238 př. n l., v době římské nadvlády, bylo město sídlem římského místodržitelství a zažilo největší rozmach. Díky vpádu Vandalů v letech 456 – 466 došlo k rychlému úpadku a dokonce zániku.

Su Nuraxi di Barumini je archeologická lokalita nedaleko Barumini. Komplex ruin je okolo roku 1500 př. n. l. Od roku 1997 je součástí UNESCO.
sardinie goloritzè

U města Aleghero najdete krajinu se siluetami starobylých strážních věží.

Město Sassari má zachovalé středověké jádro s úzkými uličkami a náměstími, z nichž Piazza Itallia tvoří centrum města. Při procházce tímto náměstím dojdeme k paláci Palazzo della Provinzia z roku 1880, v němž sídlí správní orgány provincie. Mezi palmami stojí památník krále Vittoria Emanuela II. Vpravo od paláce nás cesta zavede k Acheologickému muzeu, kde můžeme obdivovat hrobky z doby bronzové i měděné, sbírky z nálezů z nurangů i podzemní pohřebiště Ahghelu Ruju a budou nám poodkryty dějiny tajuplné nuraghské civilizace.

Na západním pobřeží Sardinie směrem k městečku Fertilia, se nachází zachovalý komplex města nuraghské civilizace – Palmavera. Jádrem tohoto sídliště jsou dvě mohutné věže s oválnou baštou. Jsou to podivuhodné stavby zcela nejasného významu a účelu.

Ostrov je rájem pro sportovce. Křišťálově čisté moře přímo vybízí k potápění, surfování, plachtění, ale i okolní krajina nikoho nenechá zahálet a nabídne projet jí na koni, nebo jen tak turisticky projít.

Zkušení surfaři a plachtaři si přijdou na své díky nárazovému a často bouřlivému větru, který přichází ze severozápadu. Zde prakticky alespoň lehký vítr vane pořád. Nejsilněji ale na západě a surfaři se nejraději scházejí na severu ostrova.

Místní potápěčské školy nabízejí kurzy jak pro začátečníky, tak pro zkušené potápěče.

V oblasti Sulciss-Inglesiente najdete poušť s písečnými dunami, patřícími k nejvyšším v Evropě. Duny se dostaly až na břeh, kde dosahují 70 m výšky a 7 km délky. Vysoké vlny v létě i v zimě lákají k surfování.

Ať už jste zanícení sportovci, nebo vás pohltila historie, navštivte tento hornatý ostrov. Zjistíte, že má každému co nabídnout.